Witaminy – tężyzna fizyczna i urok dla każdego

To nie bajka ani mit. Dostarczanie witamin gwarantuje nam zdrowe ciało oraz zdrowy umysł każdego dnia! Witamin jest jednak tak wiele, iż ciężko byłoby wypracować dietę, która zawierałaby je wszystkie i jeszcze na dodatek w odpowiedniej, przyswajalnej dawce.

Wskutek tego z pomocą przychodzą productos naturales, które kompleksowo są w stanie zapewnić naszemu organizmowi słuszną dawkę witamin. Wymieńmy kilka najbardziej istotnych z nich, które są odpowiedzialne za zdrowie stworzonego przez nas organizmu. Jedna z najistotniejszych to kwas foliowy – witamina B9, obowiązkowa za kondycję nerwową ludzkiego organizmu.

Polepsza również rozwój dziecka w brzuchu matki. Pomaga w stanach obniżonej koncentracji. Działa wspomagająco w leczeniu osób chorujących na depresję i schizofrenię. Następną ważną witaminą jest witamina K, która odpowiada za krzepliwość krwi. Jest wybitnie pomocna, albowiem zapobiega krwotokom i krwawieniom immanentnym oraz krzepnięciu krwi. Powstrzymuje zbytnie krwawienie miesiączkowe. Jest również ważną pomocą dla osób cierpiących na osteoporozę, dzięki temu że pomniejsza utratę wapnia. Przyspiesza również proces zrastania się kości. Równie znaczącą witaminą jest również witamina A, która jest silnym antyoksydantem oraz działa oczyszczająco na ciało.

Zwiększa ludzką odporność oraz zmniejsza działanie wolnych rodników. Jej towarzystwo w organizmie powoduje większą produkcję przeciwciał i większą produkcję cytotoksycznych komórek T, które utrudniają dostęp bakteriom oraz wirusom do naszego organizmu. Nie sposób wymienić tu wszystkich witamin i ich funkcji, tak wiele ich jest. Należy jednakże pamiętać, by swoją dietę czynić w głównej mierze bogatą w jak najogromniejszą ilość witamin oraz minerałów, żeby radować się zdrowiem oraz nienaganną formą przez długie lata. Najwięcej witamin mają oczywiście owoce i warzywa, dlatego zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim musimy pamiętać o ich spożywaniu w znacznych ilościach.

Poza sezonem warzywnym możemy korzystać z mrożonek czy też poprawnie wcześniej zrobić przetwory, które osłodzą i umilą nam zimowy czas. Z pewnością też suplementy diety wspomogą nasz jadłospis i pomogą w dostarczeniu niezbędnej dawki witamin.