Wyspecjalizowane świadczenia medyczne z dziedziny ortopedii w Sports Medic

Profil pacjentów, którzy kierują się do specjalistów w ośrodku Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy i ortopedzi mają w takiej placówce do czynienia. Każdy przypadek lekarski jest inny, również w zakresie jednej specjalizacji, z tego powodu też lekarze do każdego z pacjentów ukierunkowani są indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje bardzo często pacjentów, jacy: przeszli przez uraz układu ruchu, skarżą się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból podczas chodzenia, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, zamierzają zdiagnozować własne dziecko pod kątem wad postawy, zmagają się z osteoporozą lub reumatyzmem, jak i mają zaburzenia czucia.

Dokładny cennik usług wraz z danymi do zarejestrowania umieszczone są na stronie internetowej placówki. Przyjęte są tak samo dzieci, osoby dorosłe, jak i osoby starsze. Do poradni kierują się osoby z zaburzeniami ruchu, nabytymi albo wrodzonymi. Najczęściej do placówki przychodzą pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów.

Mają oni często tego typu symptomy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowład kończyn. Jeśli to tylko umożliwione, realizowane jest leczenie zachowawcze. O ile natomiast pojawi się konieczność zabiegu operacyjnego, to też jest zrealizowany we wskazanej placówce. Stosowane mogą być metody inwazyjne, jak i w mniejszym stopniu inwazyjne. Specjaliści wiedzą, jak ważne jest holistyczne nastawienie do chorego. Kiedy będzie to niezbędne, skierują pacjenta na konsultację do lekarzy z pozostałych dyscyplin.

Wykwalifikowani lekarze podwyższają regularnie kwalifikacje i nie jest dla nich skomplikowane zajęcie się trudnymi przypadkami. W Sports Medic realizowane są zabiegi chirurgiczne dotyczące traumatologii. Inne części oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w zakresie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, USG narządu ruchu, kompletna diagnostyka czy wdrażanie indywidualnego procesu usprawnienia układu ruchu.